21 Şubat, 2011

Blog Activated!

Uzun süredir terk edilmiş bir halde duran blogumuza yeniden döndük. Eskiden olduğu gibi burdan projelerle ilgili detayları, teslim tarihlerini vs. takip edebileceksiniz.

Bugün girdiğimiz derslerin ilk detayları şöyle;
  • İllüstrasyon - Elif Varol Ergen
İlk olarak bir hayvan seçip onu akrilik boya ile karton yada medefe gibi bir yüzeye çizeceğiz.Ardından dijital ortamda bu hayvanı tekrar çalışıp ondan sonra seçtiğimiz bir insan figürü ile harmanlayıp ortaya yarı insan yarı hayvan bir karakter çıkaracağız.

İlk Hafta Getirilecekler: Karton yada medefe (ufak olmayacak), akrilik boya (pebeo), çeşitli fırçalar, su kapları, paletler, çalışılacak hayvanın yüksek çözünürlüklü çıktısı (tüm vücudu kapsayan bir görüntü olması iyi olur)
  • Yayın Grafiği - Burcu Müge Codur
Yayın Grafiği dersi ayrı iki hoca tarafından farklı şubelerde yürütüldüğü için ben sadeceBurcu hocanın şubesiyle alakalı yazacağım.

Bu derste dönem boyunca sadece 2 proje yapacağız. Biri 16 sayfalık bir dergi tasarımıolacak, diğeri ise 8 sayfalık bir broşür tasarımı olacak. İlk proje olan dergi tasarımının ayrıntıları henüz belli değil. Gelecek hafta Burcu hoca sadece ders anlatımı yapacağı için ekstra birşey istemedi.

0 yorum: